Naše ocenenia

Pascoe prírodná medicína je dlhodobý líder

V súťaži „Najlepší nemecký zamestnávateľ“ získala spoločnosť Pascoe prvé miesto

Pascoe prírodná medicína bola v súťaži „Najlepší nemecký zamestnávateľ 2017“, ktorú organizuje inštitút Great Place to Work®, ocenená ako najlepší zamestnávateľ v kategórii firiem s 50 až 500 zamestnancami. Už po šiesty raz za sebou vyšla z tejto celonemeckej súťaže naša spoločnosť víťazne. A čo je na tejto súťaži výnimočné? O víťazoch nerozhoduje externá porota, ale samotní zamestnanci. Pre Jürgena F. Pascoe, konateľa spoločnosti, je to veľká česť: „Tešíme sa a sme obzvlášť hrdí na to, že sme obsadili prvé miesto. Za takýto úžasný výsledok patrí srdečná vďaka všetkým našim zamestnancom.“

Európsky šampión: Pascoe prírodná medicína patrí medzi 20 najlepších zamestnávateľov v Európe

Inštitút „Great Place to Work®“ v tomto roku opäť hľadal 100 najlepších zamestnávateľov v Európe a jedného znova našiel v Hesensku: Po roku 2015 je Pascoe prírodná medicína opäť jedným zo 100 najlepších zamestnávateľov v Európe a navyše sa umiestnila v prvej dvadsiatke. Okrem toho sme ako jediný ocenený podnik získali aj mimoriadnu cenu za firemnú zdravotnú starostlivosť, na čo sme ako podnik v oblasti zdravotníctva obzvlášť hrdí. Na národnej úrovni sme si cenu pre najlepšieho zamestnávateľa prevzali už piaty raz za sebou. 

Vyhňa inovácií spoločnosti Pascoe:

Úspech vďaka komplexnému riadeniu podniku: Pascoe patrí k najinovatívnejším stredne veľkým podnikom v Nemecku. Na konferencii nemeckých stredne veľkých podnikov, ktorá sa konala 24. júna 2016 v Essene, bola naša spoločnosť ocenená ako jeden z najinovatívnejších stredne veľkých podnikov. Mentor súťaže „Top 100“ – Ranga Yogeshwar vyznamenal náš podnik rovnomennou cenou Top 100, ktorá sa odovzdáva už viac ako 20 rokov. Viac ako 20 rokov je značka Top 100 symbolom inovatívnosti, túžby po vedomostiach a znakom tímového ducha. V roku 2015 opäť získali najúspešnejšie nemecké dielne nápadov z rúk Ranga Yogeshwara toto hodnotné ocenenie. Po rokoch 2015, 2014, 2010 a 2006 sme sa už piaty raz stali top inovátorom. Zaradeniu medzi top 100 podnikov predchádza náročný výber. Základom udeľovania tohto ocenenia je dvojstupňová analýza, ktorú vyvinul prof. Dr. Nikolaus Franke z Enokomickej univerzity vo Viedni. Spolu so svojím tímom skúmal inovatívny manažment a úspech inovácií stredne veľkých podnikov na základe viac ako stovky kritérií v piatich kategóriách. O tom, kto napokon získa ocenenie Top 100, rozhoduje výlučne vedecká rada.

3. miesto: Pascoe prírodná medicína sa umiestnila medzi najlepšími v súťaži podnikov „Najlepší nemecký zamestnávateľ 2016”

Opäť sme dokázali presvedčiť inštitút Great-Place-To-Work®: piaty raz za sebou sa Pascoe prírodná medicína v celoštátnej súťaži podnikov „Najlepší nemecký zamestnávateľ” stala jedným zo sto najlepších zamestnávateľov. Okrem toho sme sa stali najobľúbenejším zamestnávateľom v celom Hesensku. O vytúženú trofej sa uchádzalo približne 600 podnikov. Počas slávnostného galavečera v Berlíne prevzali toto ocenenie v mene všetkých našich zamestnancov Annette D. Pascoe a Jürgen F. Pascoe. Dojmy z tohto podujatia v hlavnom meste zachytáva krátky film.

Pascoe získava mimoriadnu cenu za firemnú zdravotnú starostlivosť

Chorobnosť zamestnancov spoločnosti Pascoe prírodná medicína je asi 50 % pod priemerom chorobnosti v celom odvetví. To je dobrý dôvod na to, aby nás inštitút Great Place to Work® v rámci najväčšieho personálneho trhu „Corporate Health Convention“ vyznamenal mimoriadnou cenou za firemnú zdravotnú starostlivosť. Medzinárodný výskumný a poradenský inštitút pritom ocenil najmä našu vysokú zainteresovanosť na dlhodobom angažovaní sa v tejto oblasti, čo je okrem iného vidieť na vysokom súhlasnom stanovisku zamestnancov. Cena sa odovzdáva len jednému podniku. 

Pascoe prírodná medicína získava German Brand Award 2016

German Brand Award je cena pre výnimočné nemecké značky. Týmto ocenením bola Pascoe prírodná medicína vyznamenaná ako jedna z ukážkových značiek v tomto odvetví.

Cenu German Brand Award 2016 naša spoločnosť získala v kategórii Industry Excellence in Brand Strategy, Management and Creation za nový internetový portál Naturheilkunde.de, ktorý sa v relatívne krátkom čase, s viac ako 10 000 zaregistrovanými lekármi, lekárňami a liečiteľmi stal jedným z najväčších portálov v oblasti prírodnej medicíny.

„Naše dobré nápady a ich rýchle pretavenie do praxe sú pre nás rozhodujúcim faktorom v hospodárskej súťaži. Preto investujeme veľa času a financií do nášho inovatívneho manažmentu. Pritom staviame na množstvo nápadov všetkých našich zamestnancov. V prvom rade sa im chcem srdečne poďakovať za dosiahnutie tohto úspechu. Je to nádherný pocit – viesť podnik, ktorý každý deň mení svet na lepšie miesto.“

Jürgen F. Pascoe, konateľ